Що таке зона обмеженої видимості?

Відповісти
chip
Повідомлень: 11
З нами з: Сер вересня 25, 2019 7:07 am

Що таке зона обмеженої видимості?

Повідомлення chip » Сер вересня 25, 2019 10:55 am

Що таке зона обмеженої видимості? Як уникнути проблем із обмеженим оглядом в автомобілі?

admin
Site Admin
Повідомлень: 20
З нами з: Вів вересня 10, 2019 9:26 am

Re: Що таке зона обмеженої видимості?

Повідомлення admin » Сер вересня 25, 2019 10:57 am

Для новачка терміни зон «недостатньої видимості» і «обмеженої видимості» може здатися одним і тим же, але це тільки тільки на перший погляд.
Це абсолютно різні поняття і їх треба чітко розрізняти❗️

«Зона недостатньої видимості» – ділянка дороги на якому немає можливості бачити далеко🚗. Найчастіше це пов’язано з погодними умовами☔️🌬. Унаслідок падіння видимості до трьохсот метрів і менше діють зовсім інші правила для маневрів на дорозі. Про це треба обов’язково пам’ятати – так як працівники автоінспекції не дрімають.👮‍♀️ Також важливо коригувати швидкісний режим, чим менше видимість тим менше стрілка на спідометрі повинна показувати.

«Зона обмеженої видимості» – ділянки дорожнього полотна які не потрапляють в поле зору автовласника знаходиться за кермом.🚗 Причиною може бути звивиста дорога, дерева вздовж дороги або будівлі, 🏢але в кожному разі про це буде повідомляти відповідний знак.🛑

Якщо він є і ви порушите правила, не дивуйтеся потім «хорошому» штрафу на свою адресу.💸 А якщо обмежує знака немає? Це означає що правила дорожнього руху не порушуються? Але автоінспекція і тут вас покарає, адже по суті вони у формі, а апелювати вам нічим. У цьому і є одна з найбільших проблем правил дорожнього руху і конфліктів автолюбителів і працівників автоінспекції.👮‍♀️ Як правило, працівники автоінспекції засновують свої рішення на правилах дорожнього руху, які в свою чергу триматися на ГОСТах, а вони основа для всіх дорожніх організацій.

Але ось у чому проблема одні й ті ж терміни в правилах дорожнього руху і в ГОСТах значать абсолютно різні речі. Але це тягнеться вже не один десяток років, проблема родом з СРСР, але і понині страждають тільки водії.🚗 Часто за ГОСТом той чи інший термін означає те ж саме, але як про нього попередити виглядає не так як в правилах дорожнього руху, 📕наприклад незнайомий (або не тільки знаком), але навіть просто дорожньою розміткою – і її протяжність і «говорить» водієві про ту чи іншої небезпеки. У кожному разі якщо є знак, а ви порушуєте, працівник автоінспекції вправі вас покарати аж до позбавлення прав😟, але якщо знака немає, то пощастить вам чи ні залежить тільки від одного фактора – настрої працівника автоінспекції. Як не крути, життя штука складна і часто в ній доводиться домовлятися. Ця ситуація якраз до такої і відноситься. Все залежить від вашої переконливості або товщини вашого гаманця❗️

admin
Site Admin
Повідомлень: 20
З нами з: Вів вересня 10, 2019 9:26 am

Re: Що таке зона обмеженої видимості?

Повідомлення admin » Сер вересня 25, 2019 2:11 pm

Налаштування дзеркал: позбуваємося «сліпих» зон. Ми вирішили підготувати для вас інструкцію з налаштування дзеркал заднього виду. Але виявилось, що серед автомобілістів існує два варіанти налаштування, які відрізняються. Розберемося чому. Всі, хто вчився в автошколі або займався з інструкторами, чув головне правило налаштування бічних дзеркал. Їх треба встановити так, щоб бачити габарити свого автомобіля.

Новачкам рекомендують наступне:

– сісти в крісло рівно;

– налаштувати ліве дзеркало так, щоб на третину скла в ньому було видно ваш автомобіль – ви маєте бачити заднє крило та свій бампер (якщо вони виступають, то ручки дверей);

– лінія обрію має відображатись трохи нижче середини, щоб ви могли бачити інші автомобілі;

– так само налаштувати праве дзеркало;

– дзеракало заднього виду в салоні треба налаштувати так, щоб в ньому повністю відображалось ваше заднє скло.

Ті, хто і досі їздять з таким положенням дзеркал, точно знають – існують «сліпі зони», коли автомобіль на сусідній полосі в бічних дзеркалах вже не видно, а фізично збоку – ще не видно.

І от тут в нагоді стане другий варіант налаштування дзеркал:

– нахиліться до дверей зліва від вас та притуліться головою до скла;

– тепер в такому положенні налаштуйте дзеркала за тим самим алгоритмом, що описаний вишче;

– сядьте рівно – тепер в дзеркалах видно лише самий краєчок вашого автомобіля і набагато більше дороги;

– за аналогією з зображенням в лівому дзеркалі налаштуйте праве.
mirror.png
mirror.png (290.46 Кіб) Переглянуто 106 разів
Гарна перевірка, чи все у вас вийшло як треба – попросіть когось з близьких повільно обійти машину позаду на відстані двох метрів. Ви повинні побачити, як він «пересувається» з одного дзеркала в інше. Якщо порівняти таке зображення у випадку з першим варіантом налаштувань, там будь-яке зображення (автомобіль чи людина) частково дублюється у бічному та салонному дзеркалах.

Так, перший час так пересуватись буде дуже незвично і, можливо, незручно. Але ви повністю чи майже повністю позбавитесь «сліпих» зон! І через короткий час ви будете дивуватись, як ви їздили раніше?!

Нам стало цікаво – як так вийшло, що багато водіїв їздить з дзеркалами, в які вони можуть гарно роздивлятися свою машину, але не бачать інші? Напевно, справа в тому, що таке положення закладається у мозок інструкторами, а потім ще й передається «циганською поштою». Але з часом примітка «для новачків» втрачається. Так, недосвідченим водіям важливо бачити габарити своєї автівки. Але з часом це потрібно все менше і менше. Насправді, якщо послухати деяких інструкторів, то вони відзначають, що чим більш досвідчений водій, тим менше він залишає в дзеркалі зображення для свого авто. Але мало хто прямо каже як збільшити видимість і зменшити «мертві» зони.

До речі, таке «широке» налаштування дзеркал, коли вони позбавляють водія «сліпих» зон і перестають дублювати зображення з дзеркалом всередині машини, були рекомендовані Спільнотою автомобільних інженерів США (SAE – The Society of Automotive Engineers) в 1995 році.

Відповісти