Скільки можна їздити на літній гумі?

Відповісти
chip
Повідомлень: 11
З нами з: Сер вересня 25, 2019 7:07 am

Скільки можна їздити на літній гумі?

Повідомлення chip » Сер вересня 25, 2019 12:03 pm

Скільки сезонів можна їздити на літній гумі, перш ніж її міняти?

admin
Site Admin
Повідомлень: 20
З нами з: Вів вересня 10, 2019 9:26 am

Re: Скільки можна їздити на літній гумі?

Повідомлення admin » Сер вересня 25, 2019 12:14 pm

Економія – це звичайно святе, однак не варто піддавати себе і своїх близьких ризикам через неї.

У більшості випадків виробники покришок заявляють, що створена ними гума не втрачає своїх експлуатаційних якостей протягом 10 років з моменту виробництва. Також для більшості покришок є обмеження по пробігу. Воно становить показник в 50-60 тисяч кілометрів на рік. Після подолання зазначених відміток подальша експлуатація покришок стає небезпечною і може стати причиною створення аварійної ситуації на дорозі і навіть привести до ДТП.

Само собою важливо розуміти, що в першу чергу на надійність зчеплення з дорожнім покриттям впливає поточний стан протектора. Його знос можна відбуватися швидше чи повільніше, залежно від різних умов, в числі яких: стан дорожнього полотна, навантаження на автомобіль, швидкість і інтенсивність їзди, погодні умови, стан розвал-сходження, перепади температур. За статистикою, в наших умовах шини служать близько 5 років. При цьому якщо автомобіліст використовує агресивний стиль водіння, то покришки можуть не прожити і 3 років.

Як визначити, що пора міняти покришки

Перше і найяскравіше свідчення того, що гуму пора міняти – це істотне зношення висоти протектора. Якщо він зносився до перемичок, то справи йдуть погано. Для літньої гуми гранично допустиме значення протектора складає 1.6 мм. Допомогти розібратися в питанні зносу шин допоможуть спеціальні цифри, які сьогодні наносяться на протектор. Ще дуже важливо перевірити наскільки рівномірно зношується гума.

Стан покришок може допомогти у виявленні різноманітних побічних проблем, чи то неправильний тиск в колесах або невірно виставлене розвал-сходження.

Друге, що вкаже на необхідність заміни покришок – це наявність будь-яких «нездорових» ознак. Тріщини, нерівності, будь-які інші сліди деформації свідчать про те, що прийшов час задуматися про обновці.

Відповісти